Zobacz naszą lokalizację
CLIPPER - sklep żeglarski CLIPPER - sklep żeglarski
CLIPPER - sklep żeglarski CLIPPER - sklep żeglarski
Okazje


PRODUKT: GARMIN COLORADO 300

Garmin Colorado 300Garmin Colorado 300
Więcej informacji tel.(0-58) 661-60-85, e-mail: clipper@gd.pl
Colorado to urządzenie klasyfikowane w grupie Outdoor, wprowadzone na rynek przez firmę Garmin w lutym 2008 roku. Mimo iż zewnętrznie przypomina ono typowe urządzenia przenośne, to zastosowano w nim wiele nowych rozwiązań, które powodują, że Colorado jest urządzeniem przydatnym w niemal każdej formie nawigacji.

Już na pierwszy rzut oka, w nowym odbiorniku Garmina, widać innowacyjne rozwiązania - Colorado nie posiada bowiem klawiatury! Jej rolę pełni pokrętło o wdzięcznej nazwie Rock 'n Roller, za pomocą którego wykonuje sie większość operacji (np. wprowadzanie tekstu odbywa się poprzez wyszukanie poszczególnych liter przez pokręcenie pokrętłem i wybór danej litery naciskając pokrętło). Dodatkowo, po obu jego stronach, rozmieszczone są przyciski funkcyjne zapewniające dostęp do funkcji bezpośrednio związanych z wyświetlanym w danej chwili ekranem. Samo pokrętło, działa również jako przycisk kursora, umożliwiając np. przesuwanie mapy w każdym z czterech kierunków, a jego naciśnięcie powoduje np. wybór podświetlonej funkcji. Poniżej pokrętła umieszczony jest duży ekran, wyświetlający informacje w 65 tys. kolorów, podświetlany za pomocą białych LED.

Colorado wyposażone jest w moduł GPS wysokiej czułości oraz wbudowaną antenę quad-helix, które zapewniają pewny odbiór satelitów w praktycznie każdych warunkach terenowych. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest również w złącze dla anteny zewnętrznej, jeśli zaistniałaby konieczność jej użycia. Zestaw złącz na górnej krawędzi obudowy uzupełnia jeszcze port USB, wykorzystywany do połączenia z komputerem, oraz slot kart pamięci SD na dolnej krawędzi obudowy, osłonięty pokrywą pojemnika na baterie (pokrywa ta obejmuje niemal całą ścianę tylną obudowy). Urządzenie zasilane jest z dwóch baterii AA (w ich miejsce stosować można akumulatory).

Urządzenie wyposażone jest w mapę bazową, obsługującą automatyczne wyznaczanie tras. Nowością w tym wypadku jest zastosowanie mapy bazowej, która dodatkowo odzwierciedla profil terenu za pomocą cieniowania. Efekt ten widoczny jest jedynie przy określonych skalach, gdy wyświetlana jest mapa bazowa. Jeśli urządzenie przejdzie do wyświetlania mapy szczegółowej, cieniowanie to nie będzie widoczne (z wyjątkiem specjalnie przygotowanych map zawierających odpowiednie dane). Colorado akceptuje szeroki wachlarz map szczegółowych: drogowe City Navigator NT, GPMapa, itp; morskie BlueChart g2Vision (nie są wspierane inne typy map morskich) oraz topograficzne. Mapy takie mogą zostać zainstalowane w pamięci wewnętrznej urządzenia (384 MB) oraz opcjonalnych kartach SD. W przypadku map zawierających cyfrowy model wysokości DEM, możliwa jest również ich prezentacja na ekranie urządzenia w trójwymiarze.

Nowy odbiornik przenośny wyposażony jest elektroniczny kompas zapewniający właściwe wskazania kierunku w czasie postoju oraz sensor ciśnienia zapewniający pomiar ciśnienia oraz wysokości. Urządzenie przedstawia również graficznie profil zmian wysokości w czasie wędrówki oraz wykres zmian ciśnienia. Oba sensory do poprawnej pracy wymagają wstępnej kalibracji.

Urządzenie posiada kilka zdefiniowanych trybów pracy, m.in. samochodowy i rekreacyjny. W zależności od wybranego profilu pracy zmienia się nieco wygląd poszczególnych ekranów. Możliwe jest również tworzenie własnych profilów.

W zakresie funkcji nawigacyjnych, Colorado oferuje możliwość nawigacji wg tras, tworzonych automatycznie lub ręcznie (z opcją ich zapisu w pamięci urządzenia), nawigacji w linii prostej, jak również rejestracji śladów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wymiany tych danych z innym użytkownikiem Colorado, bez konieczności dokonywania żadnych połączeń między urządzeniami. Bezprzewodowa wymiana danych pomiędzy tymi urządzeniami możliwa jest dzięki zastosowaniu w nich technologii ANT. Wystarczy jedynie uruchomić z poziomu menu urządzenia wysyłkę wybranych danych, a w drugim odbiór i po chwili te same dane dostępne są w obu urządzeniach.

Łączność bezprzewodowa wykorzystywana jest również do innych celów. Jednym z profili dostępnych w Colorado jest Fitness. W trybie tym urządzenie może nawiązać łączność z czujnikiem tętna oraz sensorem kadencji. Dzięki temu na ekranie urządzenia wyświetlane będą dane, pochodzące z tych sensorów.

Kolejnym z trybów pracy Colorado jest profil Geocaching. Urządzenie umożliwia bezpośrednie pobranie danych geocache z serwisu www.geocaching.com - w tym celu należy podłączyć Colorado do komputera z dostępem do internetu, odwiedzić wymieniony serwis instalacyjny i przesłać interesujące punkty do pamięci urządzenia (przy pierwszym użyciu wymagana jest instalacja wtyczki Garmin w przeglądarce). W efekcie w urządzeniu dostępne będą załadowane punkty wraz z ich pełnym opisem oraz dostepne będą opcje pozwalające na zdobywanie kolejnych skarbów.

Wśród funkcji dodatkowych Colorado odnaleźć można: budzik uruchamiający urządzenie o określonej porze, przeglądarkę zdjęć, kalendarz z opcją wyświetlania danych słońca i księżyca oraz pór połowów i polowań, jak również funkcję obliczania pola powierzchni. Colorado posiada również kolejną nowość - funkcję Whereigo, czyli zestaw narzędzi umożliwiających tworzenie jak i granie w gry terenowe. Istnieje już wiele gotowych gier, które można wykorzystać w Colorado - poświęcony jest im specjalny serwis internetowy www.whereigo.com.

Pakiet standardowy zawiera: urządzenie Colorado 300, karabińczyk, kabel USB, oprogramowanie MapSource Trip & Waypoint Manager, instrukcję obsługi. Urządzenie jest również opcjonalnie oferowane w pakiecie z mapą Polski - GPMapą.Najnowszy odbiornik GPS – Garmin Colorado 300 – zwiera unikalne funkcje, dzięki którym nawigacja podczas pieszych wycieczek stanie się o wiele łatwiejsza. Został wyposażony między innymi w mapę bazową całego świata, odbiornik GPS wysokiej czułości, elektroniczny kompas, czytnik kart SD. Dodatkowo umożliwia bezprzewodową wymianę danych (pokonanych tras, ulubionych punktów itp.) z innymi urządzeniami Garmin Colorado 300. Cechy te pozwalają odnaleźć właściwą drogę w każdych warunkach.

Odkryj nowe szlaki
Mapa bazowa Garmin Colorado 300 zawiera graficzne odwzorowanie rzeźby terenu co ułatwia odczytywanie map. Czytnik kart SD pozwala na korzystanie z dodatkowych zestawów map zarówno drogowych jak i topograficznych. Czytnik ten znajduje się w szczelnej i odpornej na wodę obudowie.

Dziel się. Bezprzewodowo
Garmin Colorado 300 pozwala na bezprzewodową wymianę danych między użytkownikami urządzenia. Teraz możesz przesłać znajomym swoje ulubione trasy i miejsca w bardzo prosty sposób – wystarczy wybrać opcję „Wyślij” aby przesłać dane innym użytkownikom Garmin Colorado 300.

Wyjątkowo prosta obsługa
Wyposażyliśmy Garmin Colorado 300 w rewolucyjny i niezwykle prosty system obsługi. Wszystkimi funkcjami urządzenia zawiaduje intuicyjne pokrętło Rock ‘n Roller. Dodatkowo Garmin Colorado 300 może dopasować się do swojego użytkownika zapewniając szybki dostęp do ulubionych funkcji.

Nawigacja w każdym terenie
Urządzenie zostało wyposażone w moduł GPS wysokiej czułości oraz system WAAS-EGNOS. Dzięki temu urządzenie określi położenie w każdych warunkach, nawet w gęstym lesie i wśród wysokich budynków. Garmin Colorado 300 zawiera również elektroniczny kompas który ułatwi odnalezienie właściwego kierunku marszu a barometryczny wysokościomierz określi wysokość, na której znajduje się urządzenie a nawet pozwoli na śledzenie zmian ciśnienia atmosferycznego.

010-00622-32

Garmin International ma zaszczyt przedstawić Colorado, najnowszego członka linii produktów przenośnych. Urządzenie to, wyposażone w moduł GPS
wysokiej czułości, oferuje wiele unikalnych funkcji, jak np.: nowe pokrętło Rock ‘n Roller™ umożliwiające obsługę jedną ręką, czy możliwość bezprzewodowej
wymiany waypointów, śladów, tras i punktów geocache pomiędzy urządzeniami. Dodatkowo, użytkownik może dostować Colorado z użyciem pięciu różnych
profilów użytkownika: samochodowego, morskiego, rekreacji, fitness lub geocache. Slot kart SD umieszczony u dołu urządzenia przeznaczony jest do
instalacji dodatkowych map szczegółowych. Colorado zamknięty jest w twardej, wyglądającej na metalową obudowie, przy zachowaniu niewielkich wymiarów.
Szczegółowe mapy w Colorado oraz jego wysokiej rozdzielczości wyświetlacz czynią wartymi zachodu zdobywanie nowych doświaczeń na lądzie i wodzie.
Colorado 300 oferuje wbudowaną mapę bazową świata z odwzorowaniem rzeźby terenu co znaczaco podnosi jakość prezentacji map w urządzeniu.
Dzięki zastosowaniu slotu kart pamięci SD oraz wbudowanej pamięci o pojemności 384 MB, łatwo można rozbudować urządzenie o dodatkowe mapy.
Cechy i dane techniczne produktu
· Wysokiej czułości moduł GPS
· Innowacyjne pokrętło Rock ‘n Roller
· Bezprzewodowa wymiana danych użytkownika pomiędzy urządzeniami (ślady, waypointy, trasy i punkty geocache)
· Slot kart SD dla opcjonalnych map oraz przechowywania danych użytkownika
· Profile konfigurowane przez użytkownika: samochodowy, morski, rekreacja, fitness, geocache
· Wymiary urządzenia (szer. x wys. x głęb.): 6.1 x 14 x 3.6 cm
· Wymiary wyświetlacza (szer. x wys.): 6.48 x 3.9 cm (przekątna 7.6 cm)
· Rozdzielczość wyświetlacza (szer. x wys.): 240 x 400 pikseli
· Typ wyświetlacza: kolorowy TFT, z powłoką antyodlbaskową
· Waga: 207 gram z bateriami
· Standard wodoszczelności: IEC 60529 IPX7
· Typ baterii: 2 AA (alkaliczne lub NiMH)
· Czas pracy na bateriach: do 15 godzin
· Elektroniczny kompas, wysokościomierz barometryczny, czujnik temperatury
· Kompatybilny z czujnikiem tętna oraz sensorem kadencji (GSC™ 10)
· Przeglądarka obrazów JPG – umożliwia wyświetalnie zdjęć z karty SD
· Współpracuje z plikami GPX z Geoching.com – pełny opis punktów geocache oraz wskazówki
Colorado 300, Europe
Pakiet zawiera: Colorado 300, kabel USB, karabińczyk, oprogramowanie MapSource Trip and Waypoint Manager, instrukcję obsługi
Dostępność: koniec stycznia 2008
Garmin P/N: 010-00622-32
UPC: 7-5375906707-6
Kompatybilne akcesoria Garmin (opcjonalnie)
Opis Nr katalogowy Kod UPC

· Twardy pokrowiec (nowość) 010-10850-10
7-5375907480-7

· Zestaw samochodowy (nowość) 010-10851-00
7-5375907334-3

· Karabińczyk (zamiennik) (nowość) 010-11022-00
7-5375907464-7

· Uchwyt rowerowy (nowość) 010-11023-00
7-5375907465-4

· Uchwyt morski (nowość) 010-11031-00
7-5375907588-0

· Sensor kadencji (GSC™ 10) 010-10644-00
7-5375905003-0

· Czujnik tętna 010-10997-00
7-5375907485-2

· Przelotka USB -RS (wykorzystania morskie) 010-10310-00
7-5375903149-7

· Samochodowy kabel zasilający 010-10723-06
7-5375905311-6


Nie jest to oferta w rozumieniu prawa handlowego, a podane wartości są jedynie orientacyjne.
Prosimy o każdorazowe potwierdzenie dostępności i ceny

CLIPPER - sklep żeglarski
Wyszukiwarka
W celu wyszukania konkretnego towaru, prosimy użyć poniższej wyszukiwarki, wpisując w pole odpowiednie wyrażenia, jakie Państwo szukają
 

CLIPPER - sklep żeglarski

Aktualności
2020/09/18
numer tel.
nowy numer telefonu
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2020/09/10

12 Września 2020
Sobota NIECZYNNE

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2020/03/20

Godziny otwarcia sklepu:
PON do PT. __ 10 do 17
SOB. _______ 10 do 14
NDZ. _______ nieczynne

SKLEP CZYNNY CAŁY ROK !

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2019/12/30

30 Grudnia od 10 do 17
31 Grudnia od 10 do 14
1 stycznia nieczynne

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2019/11/07

9 listopada otwarte normalnie od 10 do 14
10 listopada nieczynne
11 listopada nieczynne

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2019/11/06

Książka ASTRONAWIGACJA DLA ŻEGLARZY autorstwa kapitana Jana Ludwiga

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2019/11/05

UWAGA !!!
Nasz formularz kontaktowy nie działa prawidłowo, Nie dołacza się adres e/mail nadawcy. Prosimy podawać aders w treści wiadomości

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2019/10/31

2 listopada 2019
Sobota
Nieczynne

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2015/02/15
CLIPPER - sklep żeglarski
2013/03/22
Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2012/04/12
Nowy ciekawy obszar wide z C/MAP
Mapa Bałtyku w rozsądnej cenie.
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2012/01/09
Walcujemy końcówki na linach stalowych

Na miejscu mamy maszynę do lin o średnicy:
2,5 mm
3 mm
4 mm
5 mm
6 mm
8 mm

Inne większe rozmiary czas oczekiwania po zleceniu może wynieść 1/2 dni robocze, ale wymaga potwierdzenia. (walcujemy tylko na sprawdzonych materiałach)

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2011/08/20
FAX. 58 620 77 73
działa tylko w godzinach pracy.

Poniedziałek / Piątek: od 10, do 17

Sobota: od 10, do 14
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2011/01/18
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2011/01/02
Zbigniew GUTEK Gutkowski DRUGI W DRUGIM ETAPIE Z z Kapsztadu w RPA do Wellington w Nowej Zelandii

VELUX 5 OCEANS

Kliknij i zobacz gdzie jest GUTEK >>>


szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2010/12/23

Ronstan
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2010/12/02
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2010/03/08
numer gg 21224812


szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2010/03/02
Naklejka z Międzynarowodym Kodem Sygnałowym MKS dostępna
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2010/02/25
Jak szyć szybko ręcznie żagiel?

Za pomocą urządzenia Speedy Stitcher Sewing Awl Kit
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2010/01/15
Zapraszamy do kontaktu przez SKYPE

Skype me: clipper_gdynia (Brak mikrofonu tylko rozmowa tekstowa )
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2008/11/26
Locja 502 Wybrzeża Polskiego dostępna. Zapraszamy do składania zamówień.
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2008/03/18
zobacz jak dojechać do nas
Google Maps

szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2007/10/25JAREK 15/ty NA MECIE drugiego etapu Transat 6,50 !!! Ogólnie miejsce 19te !!! GRATULACJE

Więcej informacji można znaleść na stronie kpt. Jarosława Kaczorowskiego www.transat650.pla>

INTERAKTYWNA MAPA >>>

OFICJALNY RANKING >>>

http://transat650.wp.pl/

Sailing News TV >>>
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2007/03/05
Finał THE TALL SHIPS' RACE 2007
w tym roku w Szczecinie więcej szczegółów na stronie www.szczecin2007.pl
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2007/01/15
TOWAR WYSYŁAMY
/ KURIEREM (dowolnie wybranym)
/ POCZTĄ POLSKĄ
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2005/12/09
Uwaga Al.Zjednoczenia zmieniła nazwe na Al.Jana Pawła II
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2005/09/08
Nie masz co zrobić z zużytymi bateriami ? Nie wrzucaj ich do kosza. Przynieś je do nas i wrzuć do specjalnej puszki. www.reba.pl www.kzg.pl
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2004/07/13
Bądźmy ekologiczni chrońmy środowisko...
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2004/06/15
Sklep żeglarski CLIPPER startuje z nową witryną internetową! Mamy nadzieję, że nowa strona spodoba się Państwu i z ochotą będziecie na nią powracać.
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2003/05/24
top
szczegóły
CLIPPER - sklep żeglarski
2001/01/06


/TEKST/szczegóły